Jakie kolory naściennych dekoracji Polacy wybierają do pokoju dziennego?

Pokój dzienny nazywany jest innymi słowy pokojem gościnnym (wszak przyjmuje się w nim gości ,bo pełni on typowo reprezentacyjną funkcję), salonem albo też dużym pokojem. Zwykle cała rodzina spędza w nim każdego dnia sporo czasu, zatem meblowanie i dekorowanie go byle jak, bez pomysłu czy też  po macoszemu na pewno nie wchodzi w grę. Jeśli chodzi o ozdoby, na pewno aktualnie największym powodzeniem cieszą się tutaj fototapety, obrazy oraz tapety. No tak, ale pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, jaką kolorystykę naściennych dekoracji Polacy wybierają ostatnimi czasy najchętniej. Co jest modne, co się podoba, co sprawia, że zwyczajny dotąd pokój dzienny staje się najprawdziwszą oazą piękna i designu na światowym poziomie?

Szarość rządzi!

Ostatnimi czasy szarość jest niezwykle modna, gdy chodzi o aranżację przestrzeni w ogóle. Królują szare ściany, pojawiają się szare meble czy też szare tekstylia. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt,  iż mieszkańcy naszego kraju niezwykle ochoczo nabywają dla siebie również szare elementy dekoracyjne. Mówimy tu zarówno o modelach monochromatycznych, jak i takich , w których szarość gra tylko jedną z ról. Wszystko wskazuje na to, że moda na szarość będzie trwała nadal!

Biel jest trendy!

Biały tok kolor niezwykle elegancki i stylowy, świetnie potrafi wpisać się w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie, z jakimi coraz częściej mamy do czynienia, gdy chodzi o polskie pokoje dzienne. Nic zatem dziwnego w tym, że białe obrazy , tapety oraz fototapety wiodą dziś pry. Czasami rzecz jasna biel owa przełamana jest również innymi barwami, bardzo często jest ona jednak wiodąca. Trzeba tylko uważać, by nie stracić w tym przypadku przytulności naszego wnętrza!

Łososiowy to jest to!

Pastelowa barwa łososiowa wspaniale komponuje się z innymi jasnymi, delikatnymi i rozbielonymi barwami. Mieszkańcy naszego kraju sięgają zatem po takie właśnie naścienne dekoracje, by mieć  pokój dzienny pełen przytulności, I to nam się podoba!